Materiał:

Pracujemy tylko w naturalnym piaskowcu. Wynika to głównie z tradycji naszego regionu. Bolesławiec jest swoistym zagłębiem piaskowcowym w Polsce. W promieniu kilkunastu kilometrów usytuowanych jest sporo mniejszych i większych  kamieniołomów tego surowca. Materiał wydobywany tu jest doskonałej jakości, w szerokiej gamie kolorów, różną gradacją uziarnienia oraz spoistością. Do każdego zamówienia dobieramy odpowiedni kamień pod względem jego właściwości fizycznych, oraz koloru. Od czasów przedwojennych piaskowiec z okolicznych kopalni w Wartowicach wykorzystywany był do rzeźby, wykuwania elementów architektonicznych oraz jako doskonały materiał budowlany. Wyjątkowo doceniany na rynku niemieckim za jego wyjątkową jakość. Inny, nowszy kamieniołom w Zbylutowie pozyskuje doskonały materiał nadający się świetnie do prac przy fontannach czy kamieniarce budowlanej. W Skale wydobywa się piaskowiec o wyjątkowym ubarwieniu, przepiękny jest również materiał z Żerkowic czy Rakowic.

O naturalny piaskowcu wiemy sporo, czerpiemy wiedzę z tradycji,  własnego wieloletniego doświadczenia, oraz gruntownych badań fizyko-mechanicznych próbek kamienia przeprowadzonych przez Laboratorium Badań Kruszyw i Skał pod względem jego nasiąkliwości, wytrzymałości na ściskanie, mrozoodporności oraz ścieralności. Profesjonalnie podchodzimy do każdego zamówienia, bo nasze wyroby muszą przetrwać wieki....

Pracownia rzeźby

Rzeźba na zamówienie
  Usługi rzeźbiarskie - rzeżba w naturalnym kamieniu na indywidualne zamówienie.

Unikatowe fontanny
  Kompleksowa usługa: od dedykowanego projektu, poprzez wykonanie kamiennych elementów i rzeźbień, dostawa i instalacja fontanny w twoim ogrodzie.

Detale architektoniczne
  Unikalne elementy architektoniczne - od prostych zdobień po misterne detale rzeźbiarskie w naturalnym piaskowcu..